☑️ За умови оплати замовлення до 13:00 відправлення здійснюється у той же день! 🕘 Працюємо пн-пт з 9:00 до 18:00.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Пишіть нам на e-mail: office@armaprime.com.ua
Графік роботи:

Пн-Пт: 09:00–18:00

Сб, Нд: вихідні дні
office@armaprime.com.ua

0
Мій кошик

Мембранні баки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Серед важливих елементів системи опалення вирізняється розширювальний бак. Представлений у вигляді сферичної ємності, необхідної для накопичення надлишку теплоносія у разі його теплового розширення. Запобігає виникненню надлишкового тиску і навіть вибуху.

Необхідність використання

Розширювальні баки

Щоб забезпечити стабільну роботу опалювального контуру, його важливо ще до моменту нагрівання заповнити до максимальної позначки. Але при подальшій роботі рідина буде розширюватися, зростатиме гідравлічний тиск і перевищує допустимі значення. Саме для таких значень необхідний запобіжний клапан. Найголовніше, не забувати підливати теплоносій у систему після кожного викиду. Це не дозволяє виникати повітряним кишеням і продовжує термін експлуатації системи та пристрою.

Залежно від особливостей конструкції виділяють такі різновиди:

  • відкриті;
  • закриті (мембранні).

Моделі першого типу прийнято використовувати в системах опалення з природною циркуляцією теплоносія, а установка здійснюється в найвищій точці трубопровідної схеми. Що стосується матеріалів, розширювальний бак для опалення стандартно виготовлено з нержавіючої сталі та ударостійкого пластику. У разі нагрівання та розширення теплоносія зайва рідина проникає в резервуар бака, а у разі перевищення максимального значення рівня, вода потрапляє у водозлив і переходить у дренаж. Як тільки температура теплоносія знижується та зменшується її об'єм, також падає тиск.

Подібна система має безліч переваг — надійність, доступність і дешевизну. Але через складність обслуговування та періодичного контакту компонентів теплоносія з киснем може знижуватись якість конструкції зсередини. Деякі вважають недоліком і гучний звук роботи, що нагадує закипання чайника. Також може шуміти і патрубок.

Найбільш поширені моделі закритого типу. Усередині металевого бака вони оснащені гумовою мембраною, яка розділяє простір навпіл. В одну половину потрапляє вода, в другу – повітря. У процесі роботи та розширення рідини, мембрана розтягується, скорочуючи половину з повітрям та збільшуючи тиск. Як тільки температура рідини спадає, її надлишки витісняються мембраною у робочий контур. Подібна система закритого типу працює повністю автономно в мережі і не потребує людського контролю, навіть за умови постійної роботи.

Єдиний недолік подібних моделей — їхня висока ціна. Але подібний розширювальний бак для котла має безліч переваг:

  • монтаж у будь-які системи, у тому числі оснащені примусовою циркуляцією теплоносія;
  • високий показник ККД;
  • практично не видають звуків під час роботи.

Головне заздалегідь підібрати місце для монтажу.

Як вибрати розширювальний бак?

При покупці насамперед варто звернути увагу на загальний об'єм теплоносія та його характеристики. Залежно від цього, змінюються розміри корпусу. Не менш важливі показники та температури. В іншому випадку конструкція деформується і її необхідно буде міняти. Варто пам'ятати, що середній показник коливається в межах 65-90 градусів за Цельсієм. А тепловий коефіцієнт часто дорівнює 0,035 чи 3,5% від загального об'єму рідини. За таким принципом варто враховувати саме коефіцієнт розширення. Так як теплоносій ніколи не буває холодним.

А якщо ні, то неякісний розширювальний бачок для котла не впорається з поставленим завданням і легко вийде з ладу. Прийом у ремонт надалі буде неможливим.

Не менш важливими є показники робочого тиску, допустимого для конкретної моделі, і матеріал виробу. У пріоритеті є вуглецева сталь, яка покривається спеціальними речовинами для продовження терміну експлуатації обладнання. Купити розширювальний бачок буває непросто серед асортименту товарів, тому варто орієнтуватися на рекомендації майстра, що монтує систему опалення. Він допоможе придбати в Україні відповідну модель за оптимальною ціною.

Вгору