Гумові компенсатори призначені для безпечного поглинання змін розмірів систем сталевих труб та повітроводів. Зміни можуть бути викликані тепловим розширенням і стисненням, вібраціями, викликаними обвертаючими механізмами, деформаціями тиску, зміщенням під час установки або будівництва.

Основним елементом компенсаторів є сильфон. Сильфон складається з серії звивин, форма яких призначена для того, щоб витримувати внутрішній тиск системи, але досить гнутка, щоб сприймати осьові, бічні та кутові відхилення.


Чому я повинен використовувати вібровставку для трубопроводу?


Компенсатори гумові вважаються дуже важливими компонентами усієї системи трубопроводів і широко використовуються, особливо у галузях, де відбувається теплове розширення у системах трубопроводів. Компенсатори гумові фланцеві також пропонують перевагу зниження напруг у трубних системах, викликаних тепловим розширенням, та зменшення навантаження на труби при підключенні до чутливого обладнання, такого як насоси та парові турбіни. У сукупності це продовжує термін служби трубопровідних систем та знижує ризик їх простоїв при додатковому обслуговуванні та ремонті.

 

Інженери та проектувальники трубопроводів регулярно включають у свої системи труб вібровставки, оскільки компенсатори гумові підвищують гнучкість конструкції та скорочують витрати, усуваючи складність точок кріплення, що направляють та знижуючи загальні вимоги до простору для системи труб.

Крім того, гумові компенсатори більш ефективні, ніж альтернативи, такі як вигини труб і петлі труб, завдяки їхній більшій здатності зберігати простір, їх економічної ефективності і кращої продуктивності при поглинанні великих рухів.

Де використовуються компенсатори?


Вібровставки фланцеві є важливими компонентами у багатьох галузях промисловості та широко використовуються, серед іншого:

  • Енергетичний сектор (електростанції, атомні електростанції, системи централізованого теплопостачання тощо)
  • Металургійні заводи
  • Нафтохімічна промисловість (нафтопереробні заводи, насосні станції, нафтові вежі тощо. буд.)
  • Хімічна промисловість (виробники асфальту тощо)
  • Переробна промисловість (цукрові заводи тощо)
  • Вихлопні системи та двигуни
  • Целюлозно-паперове виробництво
  • Автоцистерни для зрідженого та скрапленого нафтового газу, автоцистерни

Компенсатори гумові часто встановлюються поруч із котлами, теплообмінниками, насосами, турбінами, конденсаторами, двигунами та у довго-трубних системах або трубопроводах.

Які типи компенсаторів доступні?


Вібровставки мають широкий спектр конструкцій. Деякі з них є стандартними, а деякі зроблені відповідно до вимог клієнта. Хоча їх конструкція може значно відрізнятися, всі вібровставки, проте, складаються з наступних компонентів, все з однією або декількома конкретними функціями: сильфони, кінці під приварювання, фланці, шарніри, стяжки, сферичні шайби, дротяна сітка, ізоляція, внутрішня частина, втулка, зовнішня кришка, коліно та/або кільце зміцнюючі/вирівнюючі кільця.

Характеристики

 

  • ПОГЛИНАННЯ ОСЬОВИХ РУХІВ (РАСТЯЖЕННЯ І СТИСКУ).

Осьовий рух — це зміна розмірної довжини сильфона з його вільної довжини у бік, паралельному його поздовжньої осі.

  • ПОГЛУЧЕННЯ БІЧНОГО РУХУ.

Бічний рух - це відносне зміщення одного кінця сильфона до іншого кінця в напрямку, перпендикулярному до поздовжньої осі.

  • ПОГЛАЩЕННЯ КУТОВИХ І КРУТИЛЬНИХ РУХІВ.

Кутовий рух – це обертальне зміщення поздовжньої осі сильфона у бік точки обертання. Кручення відноситься до скручування одного кінця сильфон відносно другого кінця навколо центральної лінії сильфон.

  • ЗНИЖЕННЯ ВІБРАЦІЇ.

Гумові компенсатори ізолюють або зменшують вібрацію, спричинену обладнанням. Передача вібрації знижується, і вони захищають обладнання цих несприятливих впливів.

  • ДЕМПФУВАННЯ ЗВУКУ.

Гумові компенсатори мають тенденцію послаблювати передачу звуку через сталь-гумового сполучення стиків та сполучених фланців.

Переваги

  • ЗМЕНШЕНИЙ ФАКТОР ВТОМИ

Враховуючи властиві природним і синтетичним еластомерам характеристики, вони не схильні до втомного руйнування або хрущення і запобігають будь-якому електролітичному впливу через зону контакту сталь і гума вібровставки і сполучених фланців.

  • ВИКЛЮЧНА СТІЙКІСТЬ ДО ІСТИРАНІЇ І КОРОЗІЇ

У промисловості є велика різноманітність натуральних, синтетичних і спеціальних еластомерів і тканин. Матеріали обробляються та комбінуються для відповідності широкому діапазону практичних робочих умов тиску/температури, корозійної дії, стирання та ерозії. Дивіться таблицю матеріалів.

  • НИЗЬКІ ВІДНОСИНИ НАВАНТАЖЕННЯ/ДЕФОРМАЦІЯ ЧЕРЕЗ ГНУЧКІСТЬ РЕЗИНИ

Гнучкість, властива гумовим компенсаторам, дозволяє практично необмежено згинатися, щоб оговтатися від прикладеного моменту, вимагаючи щодо меншого зусилля для переміщення, тим самим запобігаючи пошкодженню рушійного обладнання.

  • ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ НЕМАЄ НЕОБХІДНОСТІ В ПРОКЛАДКАХ

Еластомірні компенсатори з вулканізованої гуми та тканини поставляються з фланцями, вбудованими в трубку, що робить непотрібним використання прокладок здебільшого. Перед встановленням перевірте інструкцію з монтажу.

  • НЕВЕЛИКА ВАГА

Гумові компенсатори відносно легкі за вагою, що сприяє зниженню трудовитрат при монтажі.

  • ЗМЕНШЕНА ВТРАТА ТЕПЛА

Гумові компенсатори знижують втрати тепла, забезпечуючи тривале утримання справності без обслуговування.